Art Deco Mobilya Nedir?

07.10.2019

Art Deco Mobilya Nedir?

Art Deco hakkında herşey!

blog bölümü

Art deco tarzı ürünler yaklaşık 5 sene önce yaygınlaşmaya başlayan ve birçok firmanın da üretimine başlamasıyla büyük talep gören mobilya tarzları arasına katıldı. İnce hatları, geometrik desenlerin kullanımı ve ah

Art deco tarzı ürünler yaklaşık 5 sene önce yaygınlaşmaya başlayan ve birçok firmanın da üretimine başlamasıyla büyük talep gören mobilya tarzları 

arasına katıldı. İnce hatları, geometrik desenlerin kullanımı ve ahşap ve metalin de birlikte kullanıldığı Art deco tarzında, ceviz kaplama, siyah, gri ve gümüş varak cila renkleri daha çok tercih edilmektedir. Art deco yemek odaları genelde masa, sandalye, konsol ve ayna parçalarında oluşmaktadır. Klasik ürünlerde gördüğümüz vitrin ve gümüşlük gibi parçalar, Art deco tarzında neredeyse hiç tercih edilmemektedir. Art deco koltuk takımları ince ahşap hatlar ile geometrik biçimde üretilip, çoğu zaman klasik ve Retro tarzda ürünlerle kombin edilmektedir. Çoğunlukla koyu renklerde kumaşlar tercih edildiği gibi, Art deco koltuk takımlarında kadife ve saten kumaş yoğunlukta kullanılmaktadır. Ergonominin de öneminin fazla olduğu bu tarzda, klasik ürünlerin ergonomiden daha uzak olması sebebiyle kullanıcıların daha da ilgisini çekebilmektedir.

Art deco tarzında dekorasyon nasıl olmalı?

Mobilya alışverişlerinde en önemli meselelerden biri de birlikte tercih edilen aksesuarlardır. Art deco mobilya tarzında yaptığınız bir alışverişte alacağınız aksesuarlar, tamamlayıcı ürünler şeklinde yerlerini almalıdır. Bu bağlamda metal, gümüş renkte aksesuarlar, geometrik şekillerden oluşan abajurler, avizeler tercih edilebilir. El yapımı seramik küpler de son dönemde yapılan tercihlerden birisi haline geldi. Bununla birlikte cam aksesuarlar, küp, silindirik vb. tarzda camlarla oluşturulan avizeler de Art deco mobilya tarzıyla bütünleşen parçalar olmayı başarmıştır.

Develi mobilyanın yeni koleksiyonlarında sıkça gördüğümüz Art Deco mobilya tarzına yüksek kalite ve konfor ayrıcalığı ile sahip olabilmek için mağazalarımızı ziyaret edebilirsiniz!

BU MAKALELERİ İNCELEDİNİZ Mİ?

blog bölümünü incelediniz mi

Mobilya Seçimi, Kalite, Ş..

Mobilya'da Kalite ve Şıklığı Yakalamanın Yolları

Minimalist Dekorasyon Tar..

Mobilya ve Minimalist Tarz

İSMOB'da Neler Oldu

Fuarda Develi Mobilya'nın eksikliğini hissettiniz mi?


MAĞAZALARIMIZ

MERKEZ

Masko Mobilyacılar Çarşısı 18/B Blok No:9 İkitelli / İstanbul TÜRKİYE

+90 (212) 675 0343 / 0539 484 3038

SHOWROOM

Bahçeşehir Mağaza: Hoşdere yolu üzeri Bahçeşehir Mobilyacılar Çarşısı G2 Blok No:6/8 Esenyurt - İstanbul

+90 (212) 672 0602

bayimiz oltelefon resmi

0850

302 87 38


KURUMSAL

Develi Tarihçe

Bizi Tanıyın! Modaya atılan çağdaş bir imza! 1989 senesinde Ali Masmas ve Mehmet Masmas tarafından (Memleketleri Kayseri'nin Develi il..

İncele

  • Bilgi Toplumu Hizmetleri
  • Gizlilik Politikaları
  • Kullanıcı Hakları
facebook twitter google linkedin pinterest youtube instagram © Copyright 2016
şirinevler escort

Tüm hakları Develi Mobilya firmasına aittir.

Materyallerin izinsiz kullanılması durumundaki yasal haklarımızı saklı tutarız.

Web Tasarımı Web Sitesi Tasarımı
Top