Avangard Mobilya ile Dekorasyon Tercihleri

24.11.2017

Avangard Mobilya ile Dekorasyon Tercihleri

avangard mobilya dekorasyonunda önemli noktalar!

blog bölümü

Avangard mobilya alışverişlerinizle beraber, dekorasyonda tercih edeceğiniz ürünler de çok önemlidir. Yanlış tercihleriniz onca para verip, severek aldığınız mobilyalarınızı kötü gösterip, pskolojik olarak sizi rahatsız edebilir. O zaman yazımı

Avangard mobilya ile dekorasyon tercihlerimiz nasıl olmalı ?

 
Öncelikle yazımıza başlamadan önce kısa bir şekilde avangard mobilyayı tanımamız gerekir. Avangard tarz klasik mobilyanın ağır ve aşırı oymalarına karşı daha hafif oymalar ve desenler kullanılarak ortaya çıkan bir tarzdır. Popüler olmasındaki bir diğer sebep ise klasik mobilyalara göre daha küçük boyutlar da olmasıdır. Kültürel öğelerimize de baktığımız da gösterişli ürünler seven bir millet olarak, klasiğin dezavantajlarına karşın çıkan bu tarzı çabuk benimseyip kullanmaya başladık. 
 
Avangard mobilya koleksiyonumuzu incelemek için tıklayınız!
 
Başlangıçta dekorasyon yaparken dikkat etmemiz gereken en önemli nokta bütünlüktür. Tercih edeceğimiz ürünler birbirinin önüne geçmemeli, özellikle de aldığımız mobilyayı sabote etmemelidir. 
 
 
 
Halılar
 
Mobilya da kullanılan halılarda tercihimizin en başına dokuma halıları koymalıyız. Dokuma halılar avangard mobilyaya en yakışan halı türlerinden 
biridir. Bütçenize göre ipek halılar da tercih edebilirsiniz.avangard  Yemek masanızın altındaki halı en az 6 m2, koltuk takımınızın altındaki halılar en az 4 m2 olmalı. Bunun sebebi de halının ürünün çevresinden daha büyük bir alan kaplayıp, üzerindeki ürünü öne çıkarmasıdır. Halı renklerinde tercihleriniz aldığınız avangard mobilyanın cila rengine göre değişmelidir. Koyu renkli bir mobilyaya açık renkli bir halı, açık renkli bir mobilyaya koyu renkli bir halı tercih etmeliyiz. Renkler de daha çok soft tonları tercih edip, sert renklerden uzak durmalıyız.
 
 
 
Avizeler:
 
Avangard mobilyada tercih edeceğimiz avizeler de büyüklük çok önemlidir. Burada avize tercihinizi odanızın büyüklüğüne göre ayarlamanız gerekir. Odanız için aldığınız büyük bir avize sıkıcı bir ortam oluşturur. Avizeleri seçerken ham maddesi cam olan avizeleri tercih etmeniz avangard mobilyalar için daha uygundur. Cam ağırlıklı bir avize çok ön plana çıkmamakla beraber, mobilyanızla bütünlük oluşturacaktır. Avize ışığı tercihinizde ise kesinlikle gün ışığını tercih etmeniz gerekir. Avize tercihlerinizi Develi mobilyanın mağazalarında da yapabilirsiniz. 
 
 
 
 
Mobilya aksesuarları:
 
Masa, konsol gibi parçaların üzerine koyacağınız aksesuarların seçiminde ise cam ve porselen ağırlıklı eşyalar seçmeniz avangard mobilya tarzı için daha uygundur. Masa ve konsol da orta kısma daha yatay, çoğunlukla gondol diye tabir edilen tarzda ürünler almanız gerekir. Orta kısımlara koyacağınız dikey bir eşya çok ön plana çıkıp, kötü bir görüntü ortaya çıkarır. Aynı şekilde orta sehpalarda da yassı tabaklar veya içine gül yaprağı, çiçek vb. parçalar koyabileceğiniz eşyalar tercih edebilirsiniz. 
 
 
 
Perde;
 
Avangard mobilyalarınızla beraber kullanacağınız perdelerinizin tül kısımları sade olmalıdır. Perdeler de vurgulayıcı noktalar fontlar olmalıdır. Font tercihiniz, koltuklarızdaki desenli kumaşlar, desenli kumaş yoksa koltuk renklerinizde en az olan renk o da yoksa seçtiğiniz renkle bütünlük oluşturacak bir ton tercih etmelisiniz.
 
 
Develi mobilya olarak avangard mobilya alanında hizmet vermekle kalmayıp; halı, perde, aksesuar, avize gibi ihtiyaçlarınıza da karşılık vermekteyiz. Profesyonel ekibimizle tercihlerinizde sizlere yol göstererek, dekorasyon konusundaki tecrübelerimizi sizlere aktarıyoruz. Şu unutulmamalıdır ki kötü bir dekorasyon, para harcayarak aldığınız hayalinizdeki mobilyayı kötü bir hale getirip, değerini tamamen düşürebilir. Hayalinizdeki evi kurabilmeniz dileğiyle...
 
 
Yazı: Necdet MASMAS
 
Bu yazımız da ilginizi çekebilir ► Mobilya Cilası Tercihimiz Nasıl Olmalı?

BU MAKALELERİ İNCELEDİNİZ Mİ?

blog bölümünü incelediniz mi

Feminen ve Maskülen Tarzl..

Dekorasyonda tercih Develi Mobilya!

Dar Mekana Etkili Çözümle..

Dar ve sıkışık bir mekanınız mı var? Çözümleri bizde!

Dekorasyonda Renklerin Ye..

Renklerin şarkısını duyuyor musun?


MAĞAZALARIMIZ

MERKEZ

Masko Mobilyacılar Çarşısı 18/B Blok No:9 İkitelli / İstanbul TÜRKİYE

+90 (212) 675 0343 / 0539 484 3038

SHOWROOM

Bahçeşehir Mağaza: Hoşdere yolu üzeri Bahçeşehir Mobilyacılar Çarşısı G2 Blok No:6/8 Esenyurt - İstanbul

+90 (212) 672 0602

bayimiz oltelefon resmi

0850

302 87 38


KURUMSAL

Develi Tarihçe

Bizi Tanıyın! Modaya atılan çağdaş bir imza! 1989 senesinde Ali Masmas ve Mehmet Masmas tarafından (Memleketleri Kayseri'nin Develi il..

İncele

  • Bilgi Toplumu Hizmetleri
  • Gizlilik Politikaları
  • Kullanıcı Hakları
facebook twitter google linkedin pinterest youtube instagram © Copyright 2016
şirinevler escort

Tüm hakları Develi Mobilya firmasına aittir.

Materyallerin izinsiz kullanılması durumundaki yasal haklarımızı saklı tutarız.

Web Tasarımı Web Sitesi Tasarımı
Top