Dar Mekana Etkili Çözümler

10.01.2017

Dar Mekana Etkili Çözümler

Dar ve sıkışık bir mekanınız mı var? Çözümleri bizde!

blog bölümü

Küçük evler son dönemlerde büyük şehirlerin en büyük sıkıntılarından biri haline geldi. Dar odalara sığmayan mobilyalar, geçiş boşluğuna dahi izin vermeyecek boyutlara ulaştı. Yazımızı okuyarak sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz.

Küçük Mekanlar İçin Etkili Çözümler

İnsanların büyük bir kısmı için etkili dekorasyon yalnızca büyük evlerde yapılabilmekte. Ancak şimdilerde mimari bakımından küçük alanlara sahip olsalar da evlerin her zaman istenildiği gibi şık görülmesi adına birkaç küçük şeye dikkat edilebilecektir.

Bulunduğunuz Alanı Dağınık Bırakmayın

Küçük alanlarda karşılaşılan en büyük sorunların başında az sayıda eşya bulunsa bile bunların dağılması sonrasında bu alanın çok daha küçük görüleceğidir. Böylesi durumların önüne geçilmesi adına öncelikli olarak evin hangi alanı olursa olsun fark etmez mutlaka bu alanda dağınıklığa izin verilmemesi gerekiyor. Böylece sürekli olarak toplu bulunulan bu alanlar olduğundan daha güzel bir görüntüye erişmiş olacaktır.

Aynaları Kullanın

Aynaların dekorasyon anlamındaki gücünü hafife almamak gerekiyor. Gerek evin farklı bölgelerinde gerekse antrede kullanılacak olan aynalar ile birlikte bu alan hiç olmadığı kadar geniş bir alan görünüme ulaşacaktır. Modern mobilya ve Avangard mobilya içinde aynalar vazgeçilmez bir parça konumunda.  Ancak ayna kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı detaylar bulunmakta. Bunların başında ise aynalar ile doğru kompozisyonu ortaya çıkmasını sağlamak geliyor. Yani tek bir ayna kullanmak yerine aynalar kutular ya da çerçeveler ile farklı alanlara yerleştirildiği zaman en ufak alanlar ile geniş ve ferah bir görüntüye erişmiş olacaktır. Klasik tarzdaki aynalar yerine modern döşenmesi istendiği durumlarda son dönemlerde hazırlanmakta olan farklı kesimlere sahip aynalar da yine hem dekorasyon anlamda hem de küçük alanlarda istenilen başarılı sonuçlara rahatlıkla erişilmiş olacaktır.

Örnek olarak Develi Mobilya'nın Modern Mobilya  Modellerini incele!...

Küçük Alanları Birleştirin

Normalde küçük alanların bu durumda kalmasının en büyük sebeplerin başında küçük boyutlarda çok sayıda odanın olması geliyor. Çünkü zaten ufak olan bu alanlar bir de duvarlar ile çok daha küçük boyutlara sahip oluyor. Özellikle tercihiniz Modern Mobilya olacaksa; bunun yerine mutfak ile oturma odası arasında varsa duvar kaldırılabilir. Bu durum hem bulunulan alanın genişlemesi adına gerekli olan şeyler yerine getirilebilecekken hem de açık mutfak yapılarak dekorasyon anlamında arzu edilen başarılı sonuçlar da elde edilmiş olacaktır.

Kalabalık Edecek Eşyalardan Uzak Durun

Şimdilerde her ne kadar dekorasyon konusunda onlarca farklı marka tarafından birçok yeni ürün insanların beğenisine sunulsa da bunların bir kısmının boyutları oldukça büyük. Böyle olunca da ne kadar beğenilirse beğenilsin fark etmez satın alınıp kullanılmak istendiği zaman farklı sorunlar kendilerini gösteriyor olacak. Örneğin pek çok kişi salonları çok küçük olmasına rağmen burada oldukça büyük televizyon üniteleri kullanmak istiyorlar. Fakat böylesi durumlarda içerisine yalnızca televizyon ve birkaç küçük eşya koyulacağı bir mobilya ile alanı çok daha küçültmeye gerek de duyulmamalıdır. Bunun yerine televizyon duvara monte edilerek kullanılabilecektir.

Develi Mobilyanın Modern Koltuk Takımlarına da bakabilirsiniz.

Eşya Seçiminde Bunlara Dikkat

Özellikle de son dönemlerde yalnızca görünüm olarak değil işlev bakımından da oldukça etkili pek çok farklı eşya satışa sunuldu. Dolayısıyla çok fazla yer kaplamayacak ancak işlevsellik bakımından istenilenleri verecek olan eşyalar arasından seçimlerini yapabilirler. Çekmeceler için en uygun seçenekler ya da dolap içi düzenleyiciler sayesinde çok ufak alanlarda bile istenilenden çok daha fazla ürün saklanabilmektedir.

Renkleri Doğru Kullanın

Ferah bir alan içindekorasyon tekniklerini kullanmak isteyen insanların bu aşamada yapmaları gereken şeylerden bir diğeri de renk seçimi. Koyu renkler genel olarak bulunulan alanın çok daha dar ve karanlık bir görünüme erişmiş olacaktır. Bunun yerine mümkün olduğu kadar açık ve aydınlık renkler kullanılmalıdır. Odalarda birbiri ile uyumlu renklerin kullanılması ve yukarıda belirtilen detaylara uyulmasından sonra ne kadar küçük olursa olsun fark etmez evler çok daha iyi bir şekilde dekore edilecektir.

Peki bu ürünleri nerden bulabilirsiniz? Elbette masko dan. Masko 18/B blok veya Bahçeşehir Mobilyacılar Çarşısındaki mağazalarımızı ziyaret ederseniz, birlikte küçük evleriniz  için etkileyici çözümler üretebiliriz.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir ► Köşe Koltuk ile Dekorasyon

BU MAKALELERİ İNCELEDİNİZ Mİ?

blog bölümünü incelediniz mi

Ev Dekorasyonunda Aydınla..

Sandığından da daha önemli bir konu! Aydınlatma!!!

Avangard Mobilya ile Deko..

avangard mobilya dekorasyonunda önemli noktalar!

Avangard Mobilya Nedir?

Avangard Mobilya'nın yükselen değeri...


MAĞAZALARIMIZ

MERKEZ

Masko Mobilyacılar Çarşısı 18/B Blok No:9 İkitelli / İstanbul TÜRKİYE

+90 (212) 675 0343 / 0539 484 3038

SHOWROOM

Bahçeşehir Mağaza: Hoşdere yolu üzeri Bahçeşehir Mobilyacılar Çarşısı G2 Blok No:6/8 Esenyurt - İstanbul

+90 (212) 672 0602

bayimiz oltelefon resmi

0850

302 87 38


KURUMSAL

Develi Tarihçe

Bizi Tanıyın! Modaya atılan çağdaş bir imza! 1989 senesinde Ali Masmas ve Mehmet Masmas tarafından (Memleketleri Kayseri'nin Develi il..

İncele

  • Bilgi Toplumu Hizmetleri
  • Gizlilik Politikaları
  • Kullanıcı Hakları
facebook twitter google linkedin pinterest youtube instagram © Copyright 2016
şirinevler escort

Tüm hakları Develi Mobilya firmasına aittir.

Materyallerin izinsiz kullanılması durumundaki yasal haklarımızı saklı tutarız.

Web Tasarımı Web Sitesi Tasarımı
Top