Dekorasyonda Renklerin Yeri

26.04.2016

Dekorasyonda Renklerin Yeri

Renklerin şarkısını duyuyor musun?

blog bölümü

Güzel bir mekan yaratmak, tüm yaşantımıza yepyeni bir şekil vermek demektir. Zamanımızın çoğunu içinde bulunduğumuz mekanlarda geçiririz. Öyleyse onları dekore ederken özen göster

Güzel bir mekan yaratmak, tüm yaşantımıza yepyeni bir şekil vermek demektir. Zamanımızın çoğunu içinde bulunduğumuz mekanlarda geçiririz. Öyleyse onları dekore ederken özenli olmak hakkımız değil mi? Dış dünyanın huzur veren renklerini dekorasyona yansıtmak, ruh sağlığımız için de oldukça faydalı. Araştırmalar gösteriyor ki, dekorasyonda kullanılan renklerin insan yaşamı ve huzuru üzerinde ciddi bir etkisi var.

Peki evinizi ya da iş yerinizi tasarlarken renkleri nasıl kullanacağınızı biliyor musunuz?

 Kırmızı, turuncu ve sarı gibi renkler sıcak renkler kategorisine dahildir. Eviniz küçükse bu renkler keyifli bir tema yaratır. Bunun aksine bordo, gri ve mor ise soğuk renklerdir. Genel anlamda avangard mobilya temasının hakim olduğu klasik çizgiye yakın evlerde kullanılır. Yeşil ise hem ruhu hem de mekanı dengeleyen bir renktir. Çünkü tabiatı yansıtır. Pek çok ortamda rahat bir biçimde kullanılabilir.

 Zeminde açık tonlar mı kullanacaksınız? Öyleyse mobilyalarınızda koyu tercihlere yönelmelisiniz. Aksine koyu bir zemin arzuluyorsanız, açık renk mobilyalar ve yastıklarla ahenk yaratabilirsiniz.

 Mobilyalarınızın rengi ile halınızın renginin uyumlu olmasına özen göstermelisiniz. Bu şekilde ideal kontrast yakalanabilir ve mekanınız çok daha şık bir görünüm sunabilir. Elbette modern mobilya seçiminde mobilyanın şekline de önem vermelisiniz. ( Yakından İncele: Modern Mobilya Takımları )

 Mağaza ışıkları yanıltıcı olabilir. Seçeceğiniz mobilyaların renklerini özenle incelemelisiniz. Çünkü çok beğenerek aldığınız yeşil mobilyanız aslında kahverengiye yakın olabilir. Bunu önlemek için kataloglardan da faydalanabilirsiniz.

 Renklerin kültürlerde farklı etkileri mevcuttur. Mesela kırmızı oldukça tutkulu, mavi ise huzurun tonu olarak tanımlanır. Pembe ise oldukça sakinleştirici bir renktir ve ortama huzur getirir. Pembenin farklı tonları genellikle yatak odasında kullanılır. Beyaz rengin kullanımı bazı kültürlerde dinginliği, bazı kültürlerde ise ölümü temsil edebilir.

 Renkleri karmaşık bir biçimde kullanmamalısınız. Her odanın farklı bir dili vardır ve o dilden konuşmalısınız. Çocuk odasında kullanacağınız mavi, çocuğunuzu sakinleştirebilir. Aynı şekilde banyoda kullanacağınız açık tonlar banyonuzun daha geniş görünmesini sağlayabilir.

Geniş renk yelpazesine sahip ürünlere ulaşmak için ( Bknz: Avangard Mobilya Ürünleri ) sektörünün marka ismi Develi Mobilya'nın ayrıcalıklı ve zengin dünyasına adım atabilirsiniz....

Bu yazımız da ilginizi çekebilir ► İSMOB'da Neler Oldu?
 

BU MAKALELERİ İNCELEDİNİZ Mİ?

blog bölümünü incelediniz mi

İmob 2018 Değerlendirmesi..

İmob fuarı beklentileri karşıladı mı? Yoksa hayal kırıklığı mı oluşturdu?..

Avangard Yatak Odası Mode..

Avangard Yaşam Alanı Seçenekleri

Mobilya Modeli Tercihi

Mobilya Takımlarının Seçiminde Bilinmesi Gerekenler


MAĞAZALARIMIZ

MERKEZ

Masko Mobilyacılar Çarşısı 18/B Blok No:9 İkitelli / İstanbul TÜRKİYE

+90 (212) 675 0343 / 0539 484 3038

SHOWROOM

Bahçeşehir Mağaza: Hoşdere yolu üzeri Bahçeşehir Mobilyacılar Çarşısı G2 Blok No:6/8 Esenyurt - İstanbul

+90 (212) 672 0602

bayimiz oltelefon resmi

0850

302 87 38


KURUMSAL

Develi Tarihçe

Bizi Tanıyın! Modaya atılan çağdaş bir imza! 1989 senesinde Ali Masmas ve Mehmet Masmas tarafından (Memleketleri Kayseri'nin Develi il..

İncele

  • Bilgi Toplumu Hizmetleri
  • Gizlilik Politikaları
  • Kullanıcı Hakları
facebook twitter google linkedin pinterest youtube instagram © Copyright 2016
şirinevler escort

Tüm hakları Develi Mobilya firmasına aittir.

Materyallerin izinsiz kullanılması durumundaki yasal haklarımızı saklı tutarız.

Web Tasarımı Web Sitesi Tasarımı
Top