Ev Dekorasyonunda Aydınlatma Tercihleri!

25.10.2018

Ev Dekorasyonunda Aydınlatma Tercihleri!

Sandığından da daha önemli bir konu! Aydınlatma!!!

blog bölümü

Mobilya alışverişlerimizle beraber aydınlatma tercihlerimiz de çok önemli bir konudur. Yanlış aydınlatma seçimleri aldığınız mobilyaların önüne geçebilir, hatta çok olumsuz durumlara sebebiyet verebilir. Doğru terc

Mobilya Alışverişleriniz de aydınlatma tercihiniz nasıl olmalı?

 

Değişen Dünya düzeninde ev dekorasyonu standartları da şekillenmeye başladı. Eski dönemlerdeki mobilya alışverişi kavramı yerini ev dekoru alışverişi 

olmaya bıraktı. Aldığınız mobilya ile beraber, aydınlatma, perde, halı, dekoratif eşya ve tamamlayıcı ürünler de alışverişlerimizin bir parçası oldu. Bu yazımızda aydınlatma konusuna odaklanacağız. Aydınlatma tercihlerimiz nasıl olmalı, tercihlerimizi belirleyen kriterler nelerdir? Bu soruların birçok parametre göz önüne alınarak verilebilecek cevapları var.

Öncelikle aydınlatma tercihlerimizde aldığımız mobilyaların tarzına uygun bir aydınlatma ürünü, oluşturduğumuz ev konseptinde çok önemli bir yer işgal etmektedir. Klasik bir mobilya tercih ederseniz, kullanacağınız avizeler, aplikler ve abajurlar da klasik tarza uygun, cilalı, altın veya gümüş renk tonlarının hâkim olduğu, daha oval hatlara sahip ürünler olması gerekir. Klasik mobilyalarda ön plana çıkan el işçiliği oyma kültürüne eşlik edebilecek aydınlatma aksesuarları evinizde ortak bi ahenk oluşturacaktır.

Avangard Aydınlatma Tercihleri!!!

Avangard mobilya tercihleriniz de ise kullanacağınız aydınlatma öğeleri klasik mobilya tercihinize göre daha hafif işçilikli, krem vb. açık tonların hakim olduğu, ve cam yoğunlukta, tercihen döküm de olabilir, zarif hatlara sahip olan ürünler olması gerekir. Klasik mobilya da olduğu gibi desenlerin fazla ve yoğun olduğu bir tercih, odalarınızda birbirinden bağımsız duran karmaşık bir görüntü ortaya çıkarabilir. Avangard mobilyalarda ayna ve cam kullanımına göre de avizeler cam ağırlıklı tercih edilebilir. Avangard koltuk takımlarınızda tercih ettiğiniz kumaş rengine göre de aydınlatma ürünlerinde kullanılan camların rengini, bu kumaşa göre özel olarak yaptırabilirsiniz.

Modern Aydınlatma Nasıl Olmalı ?

 

Modern mobilyalarda ise aydınlatma ürünleri daha geometrik, düz hatlı ve gözü yormayan, sade ürünler olmalıdır. Modern ürünlerde kullanılan ahşap 

dokular, koyu renkler de aydınlatma elamanlarında kullanılacak ana faktörlerdir. Özellikle oval tasarımlardan uzak durulması bizim önerimizdir. Ancak bu durum her üründe geçerli olmayabilir. Bazı dizaynlar da oval hatların da hâkim olması modern mobilya ile uyum sağlayabilir. Ancak bu uzman kişilerin yardımıyla verilebilecek bir karar olmalıdır. Koltuk takımlarında kullandığınız kumaş türlerine göre de özellikle abajur başlıklarında bu tarz kumaşlar tercih edilebilir. Keten kumaş dokusuna uygun abajur başlıkları bulmak hiçte zor olmayacaktır.

Küçük bir hatırlatma da ışık tercihinizde olacak. Beyaz ışık veya sarı ışık tercihiniz mobilyalarınızı güzel göstermeyecektir. Tercihen avangard ve klasik mobilyalarda gün ışığı kullanmanız daha güzel bir ortam sağlayacaktır. Modern mobilyalar da loş bir ortam tercih edilirse çok olmayacak şekilde sarı ışıklar tercih edilebilir.

Profesyonel Bir Yardım !!!

Develi Mobilya’da aldığınız mobilyalarla beraber, profesyonel mimar ekibimizle de sizlere ev dizayn etmekte yardımcı oluyoruz. Aydınlatma, halı, aksesuar tercihlerinizde de mimar ekibimiz sizlerle tecrübesini paylaşarak, daha iyi seçimler yapmanız konusunda destek vermektedir. Avangard mobilya tarzında marka olan Develi mobilya, aynı zamanda özel isteğe göre de butik üretim yapabilmektedir. Bu avantajlardan yararlanmak için size en yakın mağazamızı ziyaret edebilir veya www.develimobilya.com.tr adresine tıklayabilirsiniz.

BU MAKALELERİ İNCELEDİNİZ Mİ?

blog bölümünü incelediniz mi

Avangard Mobilya ile Deko..

avangard mobilya dekorasyonunda önemli noktalar!

Köşe Koltuk ile Dekorasyo..

Ergonomik ve şık bir köşe koltuğa ne dersiniz?

Türk Mobilyası

Artık Türk mobilyası zamanı!


MAĞAZALARIMIZ

MERKEZ

Masko Mobilyacılar Çarşısı 18/B Blok No:9 İkitelli / İstanbul TÜRKİYE

+90 (212) 675 0343 / 0539 484 3038

SHOWROOM

Bahçeşehir Mağaza: Hoşdere yolu üzeri Bahçeşehir Mobilyacılar Çarşısı G2 Blok No:6/8 Esenyurt - İstanbul

+90 (212) 672 0602

bayimiz oltelefon resmi

0850

302 87 38


KURUMSAL

Develi Tarihçe

Bizi Tanıyın! Modaya atılan çağdaş bir imza! 1989 senesinde Ali Masmas ve Mehmet Masmas tarafından (Memleketleri Kayseri'nin Develi il..

İncele

  • Bilgi Toplumu Hizmetleri
  • Gizlilik Politikaları
  • Kullanıcı Hakları
facebook twitter google linkedin pinterest youtube instagram © Copyright 2016
şirinevler escort

Tüm hakları Develi Mobilya firmasına aittir.

Materyallerin izinsiz kullanılması durumundaki yasal haklarımızı saklı tutarız.

Web Tasarımı Web Sitesi Tasarımı
Top