Feminen ve Maskülen Tarzlar

20.04.2016

Feminen ve Maskülen Tarzlar

Dekorasyonda tercih Develi Mobilya!

blog bölümü

Yaşadığımız alanlar iç dünyamızı yansıtan bir ayna görevi görür. Yaptığımız her seçim kişiliğimizin izlerini taşır. Dekorasyonda feminen ve maskülen seçenekler de bunun en belirgin örneğidir.

Yaşadığımız alanlar iç dünyamızı yansıtan bir ayna görevi görür. Yaptığımız her seçim kişiliğimizin izlerini taşır. Dekorasyonda feminen ve maskülen seçenekler de bunun en belirgin örneğidir. Mekanınızda yaratacağınız atmosfer, anılarınızın varlığını şekillendirir. Tasarımda iki farklı tür olan feminen tasarım ve maskülen tasarım, tam da bu ihtiyacı karşılıyor.

Esasında feminen tasarım çok uzun zamandır bildiğimiz bir tür olarak hayatımızda yer alıyor. Feminen tasarımda en belirgin detaylar keskin köşeleri olmayan mobilyalar, uçuşan tüller ve yumuşak renklerin hakimiyetidir. Bu türde Avangard Mobilyaların ve soft dokunuşların etkisi yoğundur. Feminen tasarım özünde kadın eli değmiş evlerin ruh kazanmış halidir. Dantellerle harmanlanmış nostaljik parçalara rastlamak mümkündür. Bu türde hatıralar ve eski mobilya türlerinin iç içe geçtiğini görebiliriz. Oldukça canlı renkler ve yumuşak kumaşlar kullanılır. Her yerde olduğu gibi dekorasyonda da kadınların izlerine rastlamak huzur veren bir etki yaratır. Develi Mobilya geniş ürün yelpazesine sahip seçenekleriyle en şık mobilyaları sizlerle buluşturur.

Maskülen tasarım ise çok daha farklı özelliklere sahiptir. Maskülen tasarıma sahip mekanlar çok daha basit fakat fonksiyoneldir. Çok fazla detaya, abartıya ve süse yer verilmez. Maskülen tasarım günümüzde modern mekanlarda kendini sıkça gösterir. Modern Mobilyalar ve daha sade dekorasyon stiline rastlamak mümkündür. Avangard Mobilyalar kullanılabilir fakat eşyaların çok süslü olmaması gerekir. Eşyalarda koyu renkler ve keskin çizgiler tercih edilir. Mekana mat tonlar ve net bir atmosfer hakim olur.

Ne maskülen tasarım yalnızca erkeklere ne de feminen tasarım yalnızca kadınlara özgüdür. Dekorasyon dünyasında her şey kullanıcının hayallerinin sınırlarına bağlıdır. Yaşanacak mekan, kullanıcının beklentileri ve bakış açısı dekore etme aşamasında belirleyicidir. Feminen tasarımın romantik temasından faydalanmak da, maskülen tasarımın otoriter gücünden beslenmek de mümkündür.

Tüm bu seçenekler ve daha fazlası için Develi Mobilya'nın zengin ürün yelpazesini tercih edebilirsiniz...

Develi Mobilya'nın tüm blog yazıları için tıklayınız 
https://www.develimobilya.com.tr/blog

BU MAKALELERİ İNCELEDİNİZ Mİ?

blog bölümünü incelediniz mi

Yatak Odalarında Huzur

İnsanı bambaşka bir dünyaya götüren yatak odaları!

Köşe Koltuk ile Dekorasyo..

Ergonomik ve şık bir köşe koltuğa ne dersiniz?

Modern Mobilya Ne Demek?

Şıklığın ve Asaletin Simgesi Modern Mobilyalar


MAĞAZALARIMIZ

MERKEZ

Masko Mobilyacılar Çarşısı 18/B Blok No:9 İkitelli / İstanbul TÜRKİYE

+90 (212) 675 0343 / 0539 484 3038

SHOWROOM

Bahçeşehir Mağaza: Hoşdere yolu üzeri Bahçeşehir Mobilyacılar Çarşısı G2 Blok No:6/8 Esenyurt - İstanbul

+90 (212) 672 0602

bayimiz oltelefon resmi

0850

302 87 38


KURUMSAL

Develi Tarihçe

Bizi Tanıyın! Modaya atılan çağdaş bir imza! 1989 senesinde Ali Masmas ve Mehmet Masmas tarafından (Memleketleri Kayseri'nin Develi il..

İncele

  • Bilgi Toplumu Hizmetleri
  • Gizlilik Politikaları
  • Kullanıcı Hakları
facebook twitter google linkedin pinterest youtube instagram © Copyright 2016
şirinevler escort

Tüm hakları Develi Mobilya firmasına aittir.

Materyallerin izinsiz kullanılması durumundaki yasal haklarımızı saklı tutarız.

Web Tasarımı Web Sitesi Tasarımı
Top