MDF ile Sunta Arasındaki Fark

26.02.2017

MDF ile Sunta Arasındaki Fark

Gerçekleri öğrenip doğru alışverişi yapın!

blog bölümü

Sanılanın aksine MDF ile SUNTA arasındaki fark bir hayli fazladır. Bu farkı daha iyi anlayıp, güvenli bir alışveriş yapabilmek için yazımızı okumalısınız.

MDF ve Sunta arasındaki fark

Uzun yıllardır mobilya sektörünün en bilinmeyen ve merak edilen tarafı MDF ile sunta arasındaki fark olmuştur. Peki nedir bu fark? Önemsenmeyecek bir fark mı yoksa hayati değeri olan bir fark mı? Gelin yazımızda bu konuyu aydınlatalım.

Öncelikle MDF malzemesiniz ne olduğundan başlayalım. MDF: sert veya yumuşak ahşap kalıntılarını parçalayıp ahşap life çevirdikten sonra, yüksek ısı ve basınç altında mum ve reçine tutkal ile oluşan levha şeklinde tasarlanmış ahşap üründür. 

Şimdi de suntanın ne olduğuna gelelim. Sunta: odun talaşının belli kimyasal birleştiriciler ile karıştırılarak, preslenmesi sonucu elde edilen levhadır. Belirli standartlar dahilinde çeşitli kalınlıklarda üretilir. Suya ve yanmaya karşı dayanımı yoktur. Çeşitli kalitelerde üretilir ve darbe dayanımı kalitesine göre değişir.

Aralarındaki Farklar Nelerdir?

Fotoğraflardan da görüldüğü üzere MDF daha derli toplu ve sık dokulu bir malzeme iken SUNTA boşluklu ve dayanıklılık değeri MDF ye göre çok düşük olan bir malzemedir. MDF uzun yıllar sağlam bir şekilde durabilirken; sunta malzemesi kullanım esnasında büyük yıpranmalara maruz kalıp, dağılmaya başlamaktadır. Aynı zamanda şu da çok iyi bilinmelidir ki SUNTA malzemesi ağaçla birlikte kullanılmamaktadır. Ben ağaç olan bir ürün istiyorum diyorsanız kesinlikle MDF malzemesini tercih etmelisiniz.

Gelelim cila konusuna. MDF malzemesi akrilik oto boyası ile rahatlıkla boyanabilmektedir. Akrilik boya uzun ömürlü olup, kullanıldığında şık bir görüntü elde edilmesini sağlamaktadır. SUNTA malzemesi ise akrilik boya ile boyanamamaktadır. Çünkü suntanın gözenekli yapısı boyayı emip güzel bir görüntü alınmasını engellemektedir. SUNTA malzemesi genellikle hazır kaplamalar ile boya görünümü verilip kullanılmaktadır. Bu da özellikle malzemenin uç kısımlarında açmalara yol açmaktadır. Aynı zamanda hiçbir şekilde akrilik oto boyasının kaliteli görüntüsünü ve şıklığını verememektedir. Kullanım esnasında da çabuk yıpranmaktadır.

Biz Develi Mobilya olarak Sunta kullanımına ve hazır malzemeye kesinlikle karşı olan bir firmayız. Özellikle Avangard Mobilya alanında uzun ömürlü kullanım ve şıklık çok önemli bir konudur. Bu açıdan mukavemeti yüksek ürünler elde etmek ve daha lüks görünüme sahip olması için MDF ve AĞAÇ malzemesini ürünlerimizde tercih ediyoruz.

Avangard ürünlerimizi daha detaylı incelemek için tıklayın!

Siz değerli okurlarımız ve müşterilerimize tavsiyemiz ise kesinlikle MDF olan malzemeyi tercih etmeniz yönündedir. Sunta ve hazır malzemeden oluşan bir ürün almak yerine, MDF ve ağaçtan oluşan, akrilik cilaya sahip bir ürün almak uzun yıllar rahatlıkla evinizde kullanacağınız mobilyalara kavuşmanız demektir. Aynı zamanda bu mobilyaları istediğiniz zaman başka renklere boyatıp, aldığınız gibi yepyeni bir hale getirme şansınız da bulunmaktadır. Bunun sebebi de MDF den oluşan ürünlerin iskeletinin daha sağlam olmasından kaynaklanmaktadır.

Dayanıklı ve şık bir Avangard veya Klasik bir takıma sahip olmak istiyorsanız Develi Mobilyayı tercih edebilirsiniz. Masko ve Bahçeşehir Mobilyacılar Çarşısındaki mağazalarımıza uğrayabilirsiniz. Daha detaylı incelemek için https://www.develimobilya.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.  

 

Yazı: Necdet MASMAS

Bu yazımız da ilginizi çekebilir ► Salon Dekorasyonunda Avangard Seçimler

BU MAKALELERİ İNCELEDİNİZ Mİ?

blog bölümünü incelediniz mi

Art Deco Mobilya Nedir?

Art Deco hakkında herşey!

Yatak Odalarında Huzur

İnsanı bambaşka bir dünyaya götüren yatak odaları!

Avangard Yatak Odası Mode..

Avangard Yaşam Alanı Seçenekleri


MAĞAZALARIMIZ

MERKEZ

Masko Mobilyacılar Çarşısı 18/B Blok No:9 İkitelli / İstanbul TÜRKİYE

+90 (212) 675 0343 / 0539 484 3038

SHOWROOM

Bahçeşehir Mağaza: Hoşdere yolu üzeri Bahçeşehir Mobilyacılar Çarşısı G2 Blok No:6/8 Esenyurt - İstanbul

+90 (212) 672 0602

bayimiz oltelefon resmi

0850

302 87 38


KURUMSAL

Develi Tarihçe

Bizi Tanıyın! Modaya atılan çağdaş bir imza! 1989 senesinde Ali Masmas ve Mehmet Masmas tarafından (Memleketleri Kayseri'nin Develi il..

İncele

  • Bilgi Toplumu Hizmetleri
  • Gizlilik Politikaları
  • Kullanıcı Hakları
facebook twitter google linkedin pinterest youtube instagram © Copyright 2016
şirinevler escort

Tüm hakları Develi Mobilya firmasına aittir.

Materyallerin izinsiz kullanılması durumundaki yasal haklarımızı saklı tutarız.

Web Tasarımı Web Sitesi Tasarımı
Top