Mobilya Cilası Tercihimiz Nasıl Olmalı?

24.08.2017

Mobilya Cilası Tercihimiz Nasıl Olmalı?

Mobilyanın en önemli noktası!!!

blog bölümü

Çoğu zaman fiyatlar ürünlerin önüne geçer. Nasıl olur da aynı görüntüdeki iki ürünün fiyatları bu kadar farklı olabilir? Cevabını merak ediyorsan yazımızı okumalısın!

Mobilya cilasında nelere dikkat etmeliyiz?

Mobilya birçok unsuru içinde bulunduran bir eşyadır. Yemek odalarında ahşap kısım, boya, kullanılan menteşe ve metal ekipmanlar; koltuk takımlarında sünger, kumaş ve açılır sistemler dikkat edilmesi gereken önemli unsurlardandır. Ancak bunlardan en önemlisi mobilyalarınızın nasıl bir boyaya sahip olduğudur.

Sektörde çok farklı boya örnekleri mevcuttur. Hazır boyalı parçaların birleşimiyle yapılan modeller maliyet açısından daha uygun ve işleme en az uğrayan modellerdir. Eğer Avangard veya klasik tarzda mobilya tercihi yapacaksanız hazır ürünlerden kaçının.

Avangard mobilya tarzındaki ürünlerimizi incelemek için tıkla!

Peki avangard veya klasik ürün tercih edecekler nasıl cila rengi tercih etmeli ? Bu sorunun cevabı sektörde akrilik oto boyası olarak geçen cila olmalıdır. Bu cilada önce astar işlemi uygulandıktan sonra hafif zımpara işlemine geçilir. Yumuşatılan yüzeye tercih edilen ana rengin boyası atılır. Sonraki süreçte boyanın üzerine patine, varak vb. işlemler uygulanır. Eğer bu işlemler uygulanmazsa parlak veya mat olacak şekilde son katları ürüne atılır.

Altın Varak İçin Önemli Detaylar

Varak ile yapılan işlemler en zor olan işlemlerdir. Aynı zamanda avangard mobilya ve klasik mobilya alanında da çok kullanılır. Özellikle yaprak varak kullanımı çok büyük ustalık gerektiren bir işlemdir. Kare şeklindeki varaklar belirli bir hizaya göre mobilyanın üzerine uygulanır. En ufak yanlışlık mobilya üzerinde büyük bozukluklar oluşturacaktır. Size tavsiyemiz yaprak varaklı bir ürün tercih edecekseniz bu işlemi düz yüzeylere yaptırmamaya dikkat edin. Düz yüzeylerde yapılması zor olduğu gibi hata oranı da bir hayli fazladır. Bunun yerine jiletin varak tercihini yapmanız daha mantıklı olacaktır.

Malzeme Kalitesinin Önemli Etkisi

Cilalarda işçilik kadar kullanılan malzemeler de çok önemlidir. Maaliyeti düşürmek için kullanılacak ucuz bir ürün, mobilyalarınızı aldıktan belli bir süre sonra sararma veya kararma gibi sonuçlar doğurabilir. Bu sonuçlar geri dönülmesi imkansız sorunlardır.Avangard mobilyada oluşacak böyle bir sorun takımın tamamen yenilenmesiyle çözüm bulabilir. Bu sebeple tercihleriniz de çok dikkat etmelisiniz.

Develi mobilya olarak kullandığımız bütün ürünlerde birinci sınıf malzeme tercih ediyoruz.  Avangard mobilya ve klasik mobilya üretirken; cila işlemini uyguladıktan sonra çeşitli işlemlerden geçirerek kimyasal olarak bozulma olma risklerini gözden geçiriyoruz. Testlerden geçen malzemeler dışında hiçbir malzemeyi işlemlerimizde kullanmıyoruz. Aynı zamanda cila kısmında uyguladığımız sanatsal işlemlerle sektörde önemli bir yere sahibiz.

Yıllarca kullanacağınız hatta ilerde antika konumuna geçecek mobilyalar için Develi mobilyayı tercih edebilirsiniz. Daha detaylı sorularınız için Masko mobilyacılar çarşısındaki ve Bahçeşehir mobilyacılar çarşısındaki  mağazalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Yazı: Necdet MASMAS

Bu yazımız da ilginizi çekebilir ► Mdf ile Sunta Arasındaki Fark

BU MAKALELERİ İNCELEDİNİZ Mİ?

blog bölümünü incelediniz mi

Avangard Mobilya Fiyatlar..

Avangard Mobilya Fiyatları Düştü Düşüyor

Yatak Odalarında Huzur

İnsanı bambaşka bir dünyaya götüren yatak odaları!

Feminen ve Maskülen Tarzl..

Dekorasyonda tercih Develi Mobilya!


MAĞAZALARIMIZ

MERKEZ

Masko Mobilyacılar Çarşısı 18/B Blok No:9 İkitelli / İstanbul TÜRKİYE

+90 (212) 675 0343 / 0539 484 3038

SHOWROOM

Bahçeşehir Mağaza: Hoşdere yolu üzeri Bahçeşehir Mobilyacılar Çarşısı G2 Blok No:6/8 Esenyurt - İstanbul

+90 (212) 672 0602

bayimiz oltelefon resmi

0850

302 87 38


KURUMSAL

Develi Tarihçe

Bizi Tanıyın! Modaya atılan çağdaş bir imza! 1989 senesinde Ali Masmas ve Mehmet Masmas tarafından (Memleketleri Kayseri'nin Develi il..

İncele

  • Bilgi Toplumu Hizmetleri
  • Gizlilik Politikaları
  • Kullanıcı Hakları
facebook twitter google linkedin pinterest youtube instagram © Copyright 2016
şirinevler escort

Tüm hakları Develi Mobilya firmasına aittir.

Materyallerin izinsiz kullanılması durumundaki yasal haklarımızı saklı tutarız.

Web Tasarımı Web Sitesi Tasarımı
Top