Mobilya Modeli Tercihi

22.08.2016

Mobilya Modeli Tercihi

Mobilya Takımlarının Seçiminde Bilinmesi Gerekenler

blog bölümü

Türkiye'nin Avangard-Modern-Klasik Mobilya ve özellikle Avangard Yatak Odası üretim/pazarlama lideri Develi'den "Mobilya Takımlarının Seçiminde Bilinmesi Gerekenler" yazısı, tercihlerinizden daha sonra pişman olmayın!...

Konut, mağaza, tarihi bir mekan farketmeyecek şekilde ele alındığında; mobilya takımlarının seçiminde bilinmesi gerekenler vardır. Mobilya takımları, modern, avangard, retro veya klasik mobilya seçenekleriyle gündeme gelirken; seçimin yapılması noktasında Türkiye'nin Avangard Mobilya, Modern Mobilya ve Avangard Yatak Odası üretim/pazarlama lideri Develi Mobilya aşağıdakilerin önemli olduğunu ifade etmektedir.
 
Hangi ruha sahip bir ortam tercihiniz var?
 
Tüm mimarilerde sunulmak istenen bir ruh, yaratılmak istenen bir hissiyat vardır. Eviniz, işletmeniz burada söz konusu olabilirken, başka bir mimaride gündemde olabilir. Dolayısıyla hareketli, şık ama modern, tarihi veya futuristik gibi ruhları barındıran tercihlerden hangisinin sizin tercihiniz olduğundan emin olmanız gerekmektedir.
 
Renk tercihleriniz neler olmalı, istekleriniz ve tercihleriniz bağdaşıyor mu?
 
Yaratmak istediğiniz hissiyatı belirlediniz, fakat tercih ettiğiniz renkler bunu tam anlamıyla karşılamıyor, yansıtamıyor olabilir. Bu noktada ilgili tercihiniz kapsamında renk seçimlerinize, tercihinizin gerektirdiği renk ihtiyaçlarına yeniden göz atmak gerekebilir. Hangi renklerin koyu tonlarla, hangi renklerin açık tonlarla uyum içerisinde olacağına, bunların da hangi desenler ile besleneceğine göz atmak yerinde bir davranış olacaktır.
 
Uygun materyalleri, desenleri veya destekleyici öğeleri barındırdığınızdan emin misiniz?

Mobilya Modeli Tercihi
Mimarinizde (konut, mağaza farketmeksizin) hissiyat, mobilya renklerinin seçiminin yanı sıra bunları destekleyeceğiniz öğelerin seçimleri de son derece önemlidir. Bu konuya ilişkin Develi Mobilya'nın farklı bir yazısı için Bknz: Dekorasyonda Renklerin Yeri 

Uygun motifli örtüler, duvar kağıtları, yeterli ışıklandırmalar ve bunların renkleri, diğer görsel düzenleme cisimleri ve daha bir çok şey; buradaki önemli noktalardan bazılarıdır. Tümüyle mimarinizin ihtiyaçları doğrultusunda cisimlerin ve öğelerin tercih edildiğinden emin olunması gerekmektedir.
 
Herhangi bir seçenekteki cismin veya öğenin, sizin tercihiniz noktasındaki ihtiyaçlara karşılık vermesini beklemek veya bu şekilde optimum faydanın alınacağını düşünmek yerinde bir davranış olmayacaktır. Yapılacak en iyi şey, tüm ihtiyaçlara yanıt verecek öğeleri bir araya getirebilmek, bunları da bir o kadar iyi eşleştirerek gerçekleştirmektir. Yani seçimlerin yapılması sırasında, parçadan bütüne doğru bir yaklaşım sergilemek her zaman daha yararlı ve mantıklı bir eylem olarak kayıtlara geçecektir.

Türkiye'de özel mobilya tasarımı, kendi üretim gücü ve kararlı fiyat politikalarıyla daima müşterilerini memnun eden bir anlayışla Avangard-Modern-Klasik Mobilya üretimi/pazarlaması gerçekleştiren Develi Mobilya olarak tüm tercihlerinizin hayatınıza mutluluk katmasını diliyoruz.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir ► Mobilya Seçimi Kalite Şıklık
 

BU MAKALELERİ İNCELEDİNİZ Mİ?

blog bölümünü incelediniz mi

Mobilya Cilası Tercihimiz..

Mobilyanın en önemli noktası!!!

Yatak Odalarında Huzur

İnsanı bambaşka bir dünyaya götüren yatak odaları!

Avangard Yatak Odası Mode..

Avangard Yaşam Alanı Seçenekleri


MAĞAZALARIMIZ

MERKEZ

Masko Mobilyacılar Çarşısı 18/B Blok No:9 İkitelli / İstanbul TÜRKİYE

+90 (212) 675 0343 / 0539 484 3038

SHOWROOM

Bahçeşehir Mağaza: Hoşdere yolu üzeri Bahçeşehir Mobilyacılar Çarşısı G2 Blok No:6/8 Esenyurt - İstanbul

+90 (212) 672 0602

bayimiz oltelefon resmi

0850

302 87 38


KURUMSAL

Develi Tarihçe

Bizi Tanıyın! Modaya atılan çağdaş bir imza! 1989 senesinde Ali Masmas ve Mehmet Masmas tarafından (Memleketleri Kayseri'nin Develi il..

İncele

  • Bilgi Toplumu Hizmetleri
  • Gizlilik Politikaları
  • Kullanıcı Hakları
facebook twitter google linkedin pinterest youtube instagram © Copyright 2016
şirinevler escort

Tüm hakları Develi Mobilya firmasına aittir.

Materyallerin izinsiz kullanılması durumundaki yasal haklarımızı saklı tutarız.

Web Tasarımı Web Sitesi Tasarımı
Top